חיוך מלא בפה בריא גם בגיל השלישי | שנטיב מרפאת שיניים

חיוך מלא בפה בריא גם בגיל השלישי/ דר' גיא שרון
 
היגיינת הפה חשובה ביותר בכל גיל. ניקוי לקוי של השיניים, יגרום בהכרח להצטברות חיידקים על צוואר השן, ותוך זמן קצר יתפתח תהליך דלקתי שיגרום נזק לשן וכמובן גם לחניכיים.
 
למחלות החניכיים שני גורמים עיקריים: היגיינת פה לקויה והנטייה הגנטית להתפתחות מחלות דנטליות.
 
היגיינת פה לקויה הינה הגורם המשמעותי ביותר, והיא נובעת או מצחצוח שיניים לא נכון והיעדר שימוש באביזרים דנטליים כגון חוט דנטלי, קיסמים דנטליים וכדומה, או מאי צחצוח כלל. מחקרים רבים הראו קשר בין היגיינת פה לקויה בקרב קשישים ועליה משמעותית בסיכון לחלות בדלקת ריאות, שנגרמת ע"י חיידקי הרובד הדנטלי.
 
שתלים יכולים לשמר מראה צעיר, אסתטי ובריא יותר
למחלות החניכיים שני סוגים עיקריים: הראשונה פוגעת ברקמות החיצוניות בלבד והנזק בעטיה הפיך. המחלה השניה פוגעת גם במערך התמיכה של השיניים ואז הנזק בלתי הפיך. מחלה זו באה לביטוי בדימום בזמן צחצוח השיניים, נפיחות בחניכיים והיווצרות כיסים סביב השן. עם התקדמותה נוצרים רווחים בין השיניים ואלה יובילו להתנדנדות השיניים ולעיתים אף לנשירתן.
 
שן חסרה היא מקור ראשון במעלה לבעיות: שיניים סמוכות לה עלולות "לנדוד" לכיוון החסר, הלסת עשויה להצטמק, לשן חסרה בקדמת הפה אספקט אסתטי שעשוי להפריע גם באכילה ובדיבור.
 
הפתרון הרפואי הטוב והנוח ביותר כתחליף לשורש שן חסר – הוא השתל הדנטלי. זהו עוגן עשוי טיטניום המוחדר לעצם הלסת על מנת לשמש תחליף לחסר שורש שן. לאחר שהעצם סביב השתל נקשרת אליו, ניתן להשלים את תחליף השורש בחלקו העליון בכתר. השן החדשה נראית, מרגישה  ומתפקדת כשן טבעית לכל דבר.
 
ניתן להשתמש בשתלים במגוון מצבים, כתחליף לשן בודדת או למספר שיניים. ניתן אף לוותר על תותבת שלמה, או לעגן במספר נקודות תותבת שלמה או חלקית לאחיזה טובה יותר.
 
הבחירה בשתלים מספקת למתרפא מספר יתרונות:
  • בריאות הפה ויופיו בשל ספיגת העצם בהעדר שיניים – ספיגת העצם גורמת להקטנה משמעותית בגובה הפנים, שתלים יכולים למנוע זאת ולשמור על מראה צעיר, אסתטי ובריא יותר. שתלים משמשים היום כבחירה הרפואית הטובה ביותר להשלמת חסר שיניים והימנעות מהשחזה והרס מיותר של שיניים סמוכות לצורך בניית גשר.
  • היכולת לעגן תותבת שלמה או חלקית על שתלים- מקנה למתרפא יכולת תפקודית טובה יותר בלעיסה, בדיבור והגברת הביטחון העצמי מחשש שמא תותבת תיפול או תצא ממקומה בעת חיוך, שיחה או ארוחה. איכות החיים משתנה לבלי היכר בזכות החזרת התפקוד המלא של השיניים מבחינה בריאותית ומעשית.
 
תהליך ההשתלה הוא קצר וכולל הנחת השתל תחת הרדמה מקומית קלה. המתנה של מספר חודשים עד לקליטת השתל ולאחר מכן חשיפת השתל והתאמת הכתר או המתאם לתותבת.
 

חיוך מלא בפה בריא גם בגיל השלישי


הציוד המורכב סביב החולה הוא ציוד מיוחד הניתן להרכבה תוך מספר דקות, כולל שולחן טיפולים, מקדחות, שואב רוק (סקשן), רנטגן נייד ומכשיר להסרת אבנית.
 
הניידת מספקת את כל סוגי טיפולי השיניים לרבות שתלים ושיקומים על שתלים, תותבות חלקיות ושלמות, ריפוד או חידוש תותבות ישנות והשלמת שיניים לתותבות קיימות.
 
ניידת זו ביצעה בינואר 1997 השתלת 7 שתלים בבית הנכה, כנראה בפעם הראשונה בעולם.
 
הניידת מטפלת באוכלוסיה מחדרה לגדרה. ע"י שיחת טלפון אפשר להזמין את הניידת לבדיקה וטיפול. זמן ההגעה הוא עד 48 שעות מקריאת הטלפון. מקרים דחופים ייענו מיידית.
 

עבור רבים מבני הגיל השלישי הופך נושא הניידות לבעייתי כאשר מדובר בצורך להגיע בקביעות לסדרת טיפולים.

הפועלת משנת 1985 ומטפלת באוכלוסיה שאינה מסוגלת להגיע לטיפול במרפאות שיניים רגילות. הטיפולים ניתנים במקום הימצאות המטופל.

לכן ב"שנטיב" ישנה ניידת לטיפול שיניים, הראשונה בארץ,

שירותי המרפאה

קבעו פגישת ייעוץ אישית

עוד היום!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם.

 


שנטיב - מרפאת שיניים מתקדמת 

כתובת: רש"י 22, רמת גן

טל': 03-6130488

מייל: shentiv2016@walla.com

|  

|  

|